Aktuálně: Darovací list - Keramický kurz jako dárek, 23. 9. 2023: Přihlášky 2024 na novém webu, 14. 11. 2023: Poslední místo na Džbány a konvice od 24. 11.
ModelováníTočení na kruhuOdléváníDekoraceLektorRekvalifikaceStudio F. A. Šporka

Česky | English

Historie školy

Činnost byla zahájena 3. července 1992 týdenním programem pro americké studenty a dále pokračovala dalšími 20 kurzy již v českém jazyce, zaměřenými hlavně na točení na hrnčířském kruhu a na dekoraci. Téhož roku byla zahájena odborná praxe pro externí studenty Středního odborného učiliště umělecko-řemeslného v Praze. Jediným vyučujícím lektorem byla Jarmila Tyrnerová.

Z původně rodinného podniku manželů Tyrnerových bylo v dalších letech nezbytné studio přeměnit na společnost s ručením omezeným s několika stálými pracovníky a pulzujícím týmem odborných lektorů. V roce 2018 má Keramické studio v nabídce 40 různých kurzů, které vyučuje 15 lektorů. Mezi ně náleží i takové osobnosti české a slovenské keramiky, jako je ak. soch. Jindra Viková a ak. soch. Ivica Langerová Vidrová, Doc, vyučující na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Keramické studio hostilo i další odborníky jako přednášející: Phdr. Zdeňka Hrdličku, Doc.Phdr. Věrou Hrdličkovou, Csc., Pravoslava Radu s keramičkami Jindřiškou a Šárkou Radovými, Phdr. Zlatu Černou, Mgr. Zdeňka Freislebena i prof. Kurta Gebauera.

K 10. výročí své činnosti byla uspořádána první konference na téma „Výpal keramiky“. V roce 2005 následovala „Konference Alchymie glazur a barev“ a o dva roky později „Keramika jako médium pro rozvíjení tvůrčích schopností“. Další významnou událostí byl v roce 2006 „Mezinárodní workshop o RAKU“ za účasti Borise Roce z Chorvatska. Následovala spolupráce s fancouzskou keramickou školou Centre National de la Céramique.
Studio se zapojilo do evropských projektů Leonardo a Grundtvig s partnery ve Francii, Velké Británii, Německu, Řecku, Portugalsku a Španělsku.Ve všech těchto zemích naši lektoři získávali zkušenosti a obohacovali pak programy Studia. V roce 2017 jsme oslavili již 25 let činnosti.

Keramické studio Jarmily Tyrnerové s.r.o., Kohoutov 74, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
Tel.: +420 499 392 416, mobil: +420 602 182 242