Aktuálně: Darovací list - Keramický kurz jako dárek, 23. 9. 2023: Přihlášky 2024 na novém webu, 14. 11. 2023: Poslední místo na Džbány a konvice od 24. 11.
ModelováníTočení na kruhuOdléváníDekoraceLektorRekvalifikaceStudio F. A. Šporka

Česky | English

Informace o studiu

Pro koho je určeno Keramické studio

Chcete začít s keramikou a nejste již ve „školním věku“? Máte zájem naučit se novým keramickým technikám, poznat další hmoty a glazury? Potřebujete získat nebo zvýšit kvalifikaci a setkat se s kolegy stejných zájmů? Toužíte vidět při tvůrčí práci známé keramiky a zajímá vás jejich názor na vaši tvorbu? Pak právě pro Vás je připraveno třicet různých kurzů keramiky akreditovaných MŠMT a mnoho dalších akcí v naší keramické škole.

Jaké typy programů nabízíme

Sestavujeme keramické kurzy různé délky: víkendové, pětidenní, sedmidenní, spojené do delších cyklů a také programy individuálně připravené účastníkům na míru. Kurzy jsou podle zaměření a úrovně znalostí účastníku seřazeny do jednotlivých větví. Výuka probíhá denně od osmi do sedmnácti hodin. Celoroční program studia doplňují přednášky, konference a další akce.

Kde studio naleznete

Mapka Kohoutova
Keramické studio sídlí v obci Kohoutov, ležící v lesnaté krajině trojúhelníku měst Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Jaroměř. Škola keramiky využívá barokní prostory památkově chráněné budovy obecní školy. Hromadnou dopravou – autobusem – je Kohoutov propojen se Dvorem Králové nad Labem jen v pracovních dnech, proto většina programů začíná v sobotu s možností nástupu v pátek.

Jaké máme vybavení

V hlavní keramické dílně pro výuku keramiky je připraveno 6 hrnčířských kruhů. Výpal keramiky probíhá ve třech elektrických vypalovacích pecích, dvou plynových (jedna RAKU) a třech pecích na výpal dřevem. Zařízení doplňuje stříkací box, mlecí stolice a lis na tažení.
Pec galsko římského typu Vysokožárná pec na výpal dřevem KOCH
Keramické studio Jarmily Tyrnerové s.r.o., Kohoutov 74, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
Tel.: +420 499 392 416, mobil: +420 602 182 242